Rôzne

Ako sa rodí na Slovensku? Mamičky môžu opäť známkovať pôrodnice!

Najlepšou pôrodnicou trenčianskeho regiónu bola v poslednom hodnotení Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou. Obstojí i tento rok? Ak ste rodili vlani, zapojte sa do hodnotenia pôrodníc. Svojim hlasom môžete vyjadriť, čo sa vám páčilo aj čo vás nahnevalo.

Ilustračný obrázok k článku Ako sa rodí na Slovensku? Mamičky môžu opäť známkovať pôrodnice!
Zdroj: TASR

Zoznam najlepších pôrodníc na Slovensku zostavujú mamičky – rodičky už od roku 2011. Za ten čas sa do hodnotenia pôrodov v zdravotníckych zariadeniach zapojilo bezmála 15-tisíc žien. Ich skúsenosti v podobe výsledných rebríčkov pomohli ďalším stovkám žien pri výbere konkrétnej nemocnice.

Rozhodnúť o kvalite pôrodníc možno i tento rok. Ak ste rodili vlani, oznámkujte danú nemocnicu a poraďte budúcim mamičkám, ako sa zorientovať v slovenských pôrodniciach. Cieľom hodnotenia je tiež pozitívne motivovať pôrodnice, oceniť tých, ktorí sa snažia zlepšovať služby a prispôsobovať potrebám žien a ich novorodencov.

Top 3 v Trenčianskom kraji

Aká bola spokojnosť mamičiek, ktoré porodili dieťatko v Trenčianskom kraji? Z posledného hodnotenia slovenských pôrodníc za rok 2014, ktorý vznikol na základe spolupráce Inštitútu zdravotnej politiky Health Policy Institute a portálu rodinka.sk, vyplynulo, že najlepšie sa rodilo v Nemocnici v Bánovciach nad Bebravou. Nasledovali Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach a Fakultná nemocnica Trenčín.

Poradie Pôrodnica Percentá Počet hlasov
1. Nemocnica Bánovce nad Bebravou 85,33 % 46
2. NsP Prievidza, so sídlom v Bojniciach 74,65 % 54
3. FN Trenčín 73,93 % 171
4. NsP Myjava 73,11 % 37
5. NsP Považská Bystrica 68,30 % 48
6. Nemocnica Partizánske 64,31 % 25

Mamičky, máte skúsenosť s konkrétnou pôrodnicou? Zapojte sa do hlasovania za rok 2015.

Môže vás zaujímať:

Zápis na jednej z top slovenských ZŠ: Takto ho vnímajú budúci prváci

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM