Rôzne

Odhalili nové prípady COVID-19: Nárast aj v našom okrese

Na Slovensku identifikovali ďalších 24 ľudí nakazených novým koronavírusom. Pribudli aj v našom kraji.

Ilustračný obrázok k článku Odhalili nové prípady COVID-19: Nárast aj v našom okrese
Zdroj: TASR/AP

Počas stredy (15. 7.) bolo zistených 24 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo eviduje Slovensko už 1 951 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom webe.

Laboratóriá vykonali za včerajší deň 2 336 testov. Celkový počet vyliečených pacientov je 1 514. Za včerajší deň pribudli 7 noví. Nepribudlo tiež žiadne úmrtie. Na Slovensku tak vírusu doteraz podľahlo 28 ľudí. Hospitalizovaných je 12 pacientov, u 6 bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na JIS sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto.

Okresy Trenčín a Prievidza

Medzi novými prípadmi je 14 mužov a 10 žien vo veku od 13 do 55 rokov. Minimálne jeden sa objavil v každom kraji na Slovensku.

Trenčiansky kraj má dva nové prípady. Po jednom v okresoch Trenčín a Prievidza.

Čísla v kraji

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 229 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 120 z okresu Prievidza, 32 z okresu Trenčín, 16 z okresu Považská Bystrica, 16 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 15 z okresu Bánovce nad Bebravou, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava, 4 z okresu Púchov a 2 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM