Rôzne Video

Očkovanie učiteľov v Trenčíne ZAČALO: Záujemcov počítali v stovkách, VIDEO

V trenčianskej športovej hale prišlo k ďalšiemu kolu plošného očkovania. Okrem seniorov teraz prišli na rad na učitelia nielen z nášho kraja.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Zdravotníci z Fakultnej nemocnice (FN) Trenčín začali v nedeľu v Trenčíne s očkovaním pedagogických zamestnancov proti ochoreniu COVID-19. Vakcínu by malo dostať viac ako 900 učiteľov. Rovnaké očkovanie podstúpili aj seniori a ďalšie skupiny i v sobotu (13. 2.), keď v nemocnici a športovej hale dostalo vakcínu viac ako 2 000 ľudí.

Počty učiteľov

„Dnešné očkovanie je určené výlučne pre učiteľov a očkujeme učiteľov nielen z Trenčianskeho kraja. Nahlásilo sa 930 pedagógov,“ povedala hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová.

Dopoludnia podľa nej podali zdravotníci vakcínu od spoločnosti AstraZeneca proti ochoreniu COVID-19 už 405 učiteľom.

Po prázdninách

„Možnosť zaočkovať sa sme prijali veľmi pozitívne, využili sme ju všetci, ktorí sme mohli," priblížila učiteľka prvého stupňa na Základnej škole v Trenčianskej Teplej Lucia Gancarčíková.

Tá spolu s kolegami tento týždeň už deti učila v prezenčnej forme. „Do školy nastúpilo približne 97 percent detí, tri percentá zostali doma. Pozitívne ohlasy boli i zo strany rodičov. Dúfame a veríme, že sa po prázdninách vrátime naspäť do školských lavíc," dodala pedagogička.

Sobotné očkovanie

Zdravotníci z trenčianskej nemocnice v sobotu zabezpečili i ďalšie kolo plošného testovania vybraných skupín. „V sobotu sa nám podarilo zaočkovať 2 048 osôb, z toho bolo zaočkovaných 1 750 v mestskej športovej hale a zvyšní v našom vakcinačnom centre v nemocnici," priblížila Holecová.

FN podľa nej plánuje minimálne preočkovať ľudí, ktorí dostali vakcínu v mestskej športovej hale.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite si aj zábery priamo zo športovej haly.

OBRAZOM: Očkovanie pedagogických zamestnancov v Trenčíne
7
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM