Webnoviny - Rôzne

Obnovené školské areály navštívilo 130-tisíc ľudí

Vyše 130 000 návštevníkov využilo za minulý rok zmodernizované športové areály trenčianskych základných škôl. Mesto Trenčín v uplynulých štyroch rokoch zrekonštruovalo štyri areály, náklady dosiahli tri milióny eur.

(WEBNOVINY) – Počas víkendov a po vyučovacích hodinách sú prístupné verejnosti, ktorá ich využíva čoraz viac. Kým v roku ich navštívilo 92 000 ľudí, vlani to bolo už 40 000 viac.

Mesto s obnovou školských ihrísk začalo už v roku 2005. Staré asfaltové plochy vystriedali viacúčelové ihriská, umelá tráva, ale aj bežecké ovály. Doteraz komplexne zrenovovali ihriská na ZŠ Hodžova na Sihoti, ZŠ Veľkomoravská Za mostami, ZŠ Novomeského na sídlisku Juh a posledným je areál na ZŠ Bezručova, ktorý otvorili v októbri. V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je osem základných škôl. Primátor Branislav Celler pri otváraní posledného areálu uviedol, že majú pripravené projekty aj na rekonštrukciu školských ihrísk v Kubrej a na Dlhých Honoch. Termín ich rekonštrukcie však bude závisieť od finančných možností mesta.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM