Kultúra

Nový singel Simy Martausovej „Smej sa“ rozveselí Trenčín!

Skladateľka a speváčka Sima Martausová prichádza s novým singlom „Smej sa“, ktorým vyjadruje radosť zo života.

Ilustračný obrázok k článku Nový singel Simy Martausovej „Smej sa“ rozveselí Trenčín!
Zdroj: KALAMA PRODUCTION

Talentovaná Sima tvrdí, že väčšinou zažíva šťastné obdobia, ale v tejto piesni si ešte viac uvedomuje, za čo všetko môže byť vďačná. Chytľavá melodická pieseň vyvoláva radostné pocity a naplní optimizmom každého poslucháča! Singel upozorňuje na nový album talentovanej hudobníčky. Vydá ho na jeseň a následne predstaví na jesennom slovenskom turné, ktoré začína 21. septembra v Trenčíne. Veselú novú pieseň, ale aj staršie obľúbené hity si budú môcť vypočuť fanúšikovia Simy Martausovej v trenčianskom Piano Clube.

Radosť zo života, vďačnosť a neskonalé šťastie! Nový singel Simy Martausove „Smej sa“ dokonale vyjadruje životnú filozofiu talentovanej hudobníčky, ktorá je skr-nasrkz pretkaná optimizmom.

„S námetom som prišla potom, ako som dočítala jednu peknú knihu. V piesni som si urobila malý „test“. Predstavila som si miestnosť a prázdnu stoličku, na ktorú si sadlo moje ja. Keď som sa na seba pozrela z nadhľadu, povedala som si, že by som sa mohla usmievať a tešiť ešte viac. Už len toto rozhodnutie ma naplnilo radosťou,“ vraví s úsmevom Sima Martausová.

Talentovaná Sima, ktorá takmer ihneď zaujala laickú aj odbornú verejnosť, vie, že život je krásny. Sima očarila publikum hneď svojím debutom. Fanúšikovia oceňujú jej bezprostrednosť a charizmu, čo Simu to napĺňa šťastím. „Väčšinou zažívam šťastné obdobia, ale v tejto piesni si ešte viac uvedomujem, za čo všetko môžem byť vďačná,“ dodáva Sima Martausová.

Pieseň „Smej sa“ je druhým singlom z pripravovaného albumu, ktorý mladá skladateľka a speváčka vydá na jeseň. Okrem ďalších krásnych piesní na ňom bude aj jedno veľké prekvapenie. Následne ho predstaví na slovenskom turné, ktoré odštartuje 21-ho septembra v Trenčíne.

„Piesne na album sú už nahrané, aktuálne sa venujeme konečným úpravám. Album by mal vyjsť na jeseň, ale názov ešte vymyslený nemám, stále nad ním premýšľam. Na turné predstavíme piesne z nového albumu a zahráme aj zopár piesní z predošlých albumov,“ uzatvára Sima Martausová.

Široká verejnosť aj odborná kritika ocenili v roku 2014 tvorbu Simy Maratausovej cenou Album roka a označili ju za Objav roka. Za CD „Dobrý deň, to som ja“ získala dokonca dvojplatinu. Sima očarila Richarda Müllera aj Tomáša Klusa, ktorí si ju ako hosťa pozvali na svoje koncerty. Sima a jej kapela v zložení Martin Gašpar – kontrabas, Igor Ajdži Sabo – bicie Maťko Zajko – gitara, ukulele a mandolína, Pišta Lengyel – elektrická gitara a Martin Wittgruber – klávesy, a akordeón, sa na jeseň chystajú na dvojmesačné turné po Slovensku.

Vstupenky zakúpite v sieti predpredaj.sk alebo v miestnych pokladniach. Aktuálne informácie nájdete aj na: www.simamartausova.sk alebo na fanpage.

SIMA Martausová & band TOUR 2016

21.9. TRENČÍN – Piano club
22.9. ŽILINA – Dom odborov
24.9. RUŽOMBEROK – Kultúrny dom Andreja Hlinku
27.9. LEVICE – CK Junior
28.9. TRNAVA – Kino Hviezda
7.10. BRATISLAVA + krst CD – Ateliér Babylon
23.10. NITRA – Nájomná jednotka 210
24.10. PRIEVIDZA – Kino Baník
25.10. MARTIN – Kino Strojár
26.10. NÁMESTOVO – Dom kultúry
27.10. DOLNÝ KUBÍN – MsKs
10.11. ŽIAR NAD HRONOM – MsKC
19.11. POPRAD – Dom kultúry
20.11. KEŽMAROK – MsKS
21.11. BARDEJOV – Kino Žriedlo
22.11. PREŠOV – Kino Scala
23.11. KOŠICE – Historická radnica
24.11. MICHALOVCE – MsKS
26.11. LUČENEC – Synagóga
27.11. ZVOLEN – DK Podborová
28.11. BANSKÁ BYSTRICA – Aula SZU
29.11. HLOHOVEC – Empírové divadlo
30.11. PIEŠŤANY – Kino Fontána

SIMA Martausová  TOUR
7
Galéria
Zdroj: KALAMA PRODUCTION
SIMA Martausová - Smej sa
1
Galéria
Zdroj: KALAMA PRODUCTION
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM