Rôzne Video

Náš okres dostal od pandemickej komisie oranžovú: ZÁKAZY, ktoré navrhli, VIDEO

Minister Marek Krajčí odporúča sprísniť opatrenia v červených a oranžových lokalitách Slovenska. O čo presne ide?

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Lokality, v ktorých je zvýšené riziko nákazy novým koronavírusom, teda červené a oranžové okresy v rámci Slovenska, by mali prijať prísnejšie protiepidemio­logické opatrenia. Dotknúť by sa mali napríklad obmedzení v interiéri. Po zasadnutí Pandemickej komisie vlády SR o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Priblížil, že obmedzenia sa budú týkať zákazu konania hromadných podujatí v interiéri od 23.00 do 6.00 h, s výnimkou svadieb do 150 osôb. Ďalej pandemická komisia odporúča zákaz konania hromadných podujatí v exteriéri nad 500 osôb a interiéri nad 250 osôb. Odporučí tiež samospráve, aby vydala zákaz konzumácie alkoholu po 22.00 h a zákaz používania vodných fajok.

Máme oranžovú

Na tzv. červenom semafore sú lokality Bratislava I a okres Michalovce. Na oranžovom sa nachádzajú Bratislava II, III, IV, V a okresy Pezinok, Senec, Tvrdošín, Dunajská Streda, Galanta, Prešov, Sabinov, Rožňava. Zvyšok okresov má „zelenú“.

„Oranžovú“ má aj 6 z 9 okresov Trenčianskeho kraja – Považská Bystrica, Ilava, Púchov, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom a Trenčín.

Môžu už konať

Krajčí rovnako vyzval ľudí, aby sa aspoň počas prvých dvoch týždňov školského roka vyvarovali návštevy svojich starých rodičov. „Veľmi pekne prosím, aby sme ochránili tých najzraniteľnejších medzi nami, pretože od toho závisí úspech toho, ako si s touto pandémiou poradíme aj na Slovensku," dodal.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas doplnil, že by rád vyriešil opatrenia na regionálnej úrovni s cieľom, aby boli „trefnejšie, efektívnejšie a rýchlejšie“. Regióny, ktorých sa opatrenia týkajú, môžu podľa Mikasa konať už počas piatka či soboty (5. 9.).

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM