Marek Vatraľ Kultúra

Nápady na septembrový týždeň: Vyrazte si v Trenčíne a okolí

Posledné letné lúče slnka nás ešte stále nútia nesedieť doma. Urobte si plány.

Ilustračný obrázok k článku Nápady na septembrový týždeň: Vyrazte si v Trenčíne a okolí
Zdroj: TASR

Kinotip: Pátranie

17. 9. o 18:20 hod., Cinemax

Keď Davidovi zmizne jeho jediná dcéra Margot, polícia spustí pátranie. Po 37 hodinách však nemá jedinú stopu, a tak sa David rozhodne pozrieť niekam, kde zatiaľ nikto nehľadal – do dcérinho notebooku. Pomocou jej počítača a rozhovorov s jej priateľmi David odhaľuje dcérine tajomstvá a zisťuje, že Margot nebola zďaleka tou dokonalou dcérou, za ktorú ju považoval…

Prečo robíme to, čo robíme

18. 9. o 18:00 hod., Klub Lúč

Čo nás motivuje zdolávať prekážky? Koľko motivácie je akurát a odkiaľ má prísť? Ako môžu učitelia a rodičia pomôcť deťom získať ozajstnú vnútornú motiváciu? Čo od nás potrebujú pacienti s onkologickým ochorením a čo si vôbec neprajú? Podvečerný rozhovor série Choices s klinickou psychologičkou Luciou Alakšovou a sociálnym pedagógom Martinom Kurucom o tom, čo podporuje a čo oslabuje našu vnútornú motiváciu.

Kinotip: Pod jedným stromom

18. 9. o 18:30 hod., Cinemax

Pod jedným stromom je komédia chladná a tvrdá ako nehostinné islandské pláne. Natočil ju islandský režisér Hafstein Gunnar Sigurdðsson, na filmovom festivale v Benátkach bola nominovaná na Najlepší film, oficiálne bola uvedená na festivale v Toronte a získala rad ďalších cien a nominácií.

Cestovateľské kino – Gruzínsko, Arménsko, Náhorný Karabach

18. 9. o 19:00 hod., Kaviareň Štefánik

Ako ďaleko sú najodľahlejšie dedinky Gruzínska? Koľko vojakov sa môže čudovať, keď im do pohraničných barákov leziete uprostred noci? Aké vysoké C vyspievajú chalani po kúpaní v arménskom ľadovcovom plese? A samozrejme veľa o krásach týchto troch krajín vám porozprávame a poukazujeme, ak prídete do kaviarne Štefánik.

Tatranské chaty – majáky v mori skál a snehu

19. 9. o 16:30 hod., Knižnica

Prezentácia knihy publicistu, pozorovateľa a znalca tatranského prostredia Ivana Bohuša ml. Tatranské chaty – majáky v mori skál a snehu, spojená s projekciou unikátnych obrazových materiálov z Vysokých Tatier. Hosť: vydavateľka Iveta Bohušová.

Kinotip: Vlasy

19. 9. o 20:00 hod., Art Kino Metro

Jeden z najvýznamnejších muzikálov druhej polovice 20. storočia vznikol pod taktovkou Miloša Formana. Sú politickým dielom kritizujúcim spoločnosť, odsudzujúcim vojnu vo Vietname. Zároveň je to film vyzývajúci hippies postaviť sa proti konzervatizmu. Sleduje príbeh Clauda Bukowskeho, ktorý opúšťa rodinný ranč v Oklahome a odchádza do New Yorku, kde spoznáva mladého rebela Bergera a jeho skupinu kamarátov.

Prevencia duševných chorôb

20. 9. o 16:00 hod., Knižnica

Ako sa o seba postarať, aby sme boli duševne zdraví? Diskutuje Mgr. K. Mažárová. Prvá zo série prednášok občianskeho združenia Ars Vivendi zameraného na podporu duševného zdravia. Diskusie sa konajú vo Verejnej knižnici M. Rešetku na Hasičskej ulici na 2. poschodí.

Burza platní

20. 9. o 17:00 hod., Klub Lúč

Obľúbená burza platní opäť v Trenčíne.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM