Rôzne

Najvyšší nárast nakazených v Trenčianskom kraji: Ide o tieto okresy

V utorok na Slovensku pribudlo 19 ľudí nakazených novým koronavírusom. Najviac ich bolo z Trenčianskeho kraja.

Ilustračný obrázok k článku Najvyšší nárast nakazených v Trenčianskom kraji: Ide o tieto okresy
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Na Slovensku počas utorka (14. 7.) pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk. V utorok laboratóriá vykonali 2205 testov, celkovo sa ich urobilo už 233 436. Hospi­talizovaných je 13 pacientov, u siedmich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii žiaden.

Prírastky po okresoch

Z ochorenia sa vyliečilo už 1507 ľudí, v utorok pribudlo 14 z nich. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus zostáva 28.

„Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch Bánovce nad Bebravou (4), Prešov (4), Prievidza (3), Bratislava (2), Žiar nad Hronom (1), Banská Bystrica (1), Košice (1), Dolný Kubín (1), Sabinov (1) a Trenčín (1),“ priblížilo Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti.

Situácia v kraji

Najviac nových prípadov tak pribudlo v Trenčianskom kraji – 8.

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 227 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 119 z okresu Prievidza, 31 z okresu Trenčín, 16 z okresu Považská Bystrica, 16 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 15 z okresu Bánovce nad Bebravou, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava, 4 z okresu Púchov a 2 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM