Hokej

Najlepšia reklama pre Trenčín v USA: Chára o svojej funkcii v NHL

Trenčiansky rodák Zdeno Chára sa vyjadril o funkcii kapitána Bostonu. Dlho bral všetko na seba.

Ilustračný obrázok k článku Najlepšia reklama pre Trenčín v USA: Chára o svojej funkcii v NHL
Zdroj: TASR

Slovenský hokejista Zdeno Chára priznal, že sa v prvých sezónach po prevzatí funkcie kapitána v Bostone Bruins ocitol pod veľkým tlakom. Na oficiálnom webe NHL uviedol, že mu spoluhráči pomohli stať sa lepším kapitánom.

Štyridsaťtriročný Chára je v súčasnosti najstarší aj najdlhšie pôsobiaci kapitán v NHL. V histórii Bostonu bol dlhšie slúžiaci kapitán iba Ray Bourque v rokoch 1985 až 2000. Chára ho ešte môže prekonať, kapitánske „céčko“ má na sebe od roku 2006.

„V prvých rokoch vo funkcii som všetko bral na seba a v dôsledku toho som sa ocitol pod veľkým tlakom. Bolo to veľmi ťažké. Čím viac času uplynie, tým lepšie začnete chápať, že musíte vedieť zdieľať zodpovednosť. Prišli k nám skúsení hráči, ktorí už získali Stanleyho pohár. A tí mi pomohli stať sa lepším kapitánom,“ povedal Chára.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Podľa jeho slov je jednoducho potrebné uznať, že v niektorých situáciách musí človek dôverovať svojmu vnútornému pocitu. „Pri rozhodovaní musíte zostať sami sebou a nemyslieť si, že ste lepší alebo horší ako ostatní. Robte to tak, aby z toho ťažil tím. Musíte byť nielen spoluhráčom, ale aj priateľom. Je to pre mňa veľmi dôležité. Milujem hokej a robím to nielen preto, že som kapitán. Pomôžem spoluhráčom akýmkoľvek spôsobom a v akejkoľvek situácii,“ uviedol Chára.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Chára medzi elitou
7
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM