Rôzne Iné športy

Na trenčianskom letnom kúpalisku vyrastie RAJ pre plážové športy, FOTO

Nový areál na plážové športy a predovšetkým na volejbal vybudujú v Trenčíne. Časť bude slúžiť bezplatne návštevníkom letného kúpaliska.

Ilustračný obrázok k článku Na trenčianskom letnom kúpalisku vyrastie RAJ pre plážové športy, FOTO
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Ako informovala trenčianska hovorkyňa Erika Ságová, športový areál postaví občianske združenie Unipláž, ktoré dostalo od mesta pozemok v areáli kúpaliska na 20 rokov za symbolické euro.

V prvej fáze do mája 2022 vyrastie za 140 000 eur športová plocha, na ktorej bude možné umiestniť tri ihriská pre plážový volejbal alebo tri ihriská pre plážový tenis, prípadne jedno ihrisko pre plážový futbal či dve ihriská pre plážovú hádzanú. Počas prevádzky kúpaliska bude jedno z troch volejbalových ihrísk vyčlenené iba pre návštevníkov kúpaliska bezplatne.

Najneskôr do konca roka 2025 má združenie vybudovať nafukovaciu halu s príslušenstvom. V prevádzke by mala byť od októbra do konca apríla. Súčasťou športového areálu bude samostatné zázemie (toalety, šatne so sprchami) s recepciou a samostatnou obsluhou areálu.

Občianske združenie Unipláž podporuje volejbal a volejbalové talenty v Trenčíne a má stabilnú členskú základňu. Jeho zámerom je vytvoriť v Trenčíne najneskôr do roku 2027 športový klub s mládežníckymi oddielmi, ktorý bude zameraný na budovanie komunity amatérskych športovcov v rámci mesta vo všetkých plážových športoch.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Titulné foto: ilustračné

Práce sa už rozbehli.

FOTO: Na letnom kúpalisku vyrastie areál na plážové športy
3
Galéria
Zdroj: Mesto Trenčín

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM