Rôzne

Na Trenčianskej univerzite odhalili nový pamätník Alexandra Dubčeka, FOTO

Nový akademický rok na Trenčianskej univerzite otvorili odhalením pamätníka Alexandrovi Dubčekovi pri príležitosti osláv jeho 100. narodenia.

Ilustračný obrázok k článku Na Trenčianskej univerzite odhalili nový pamätník Alexandra Dubčeka, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Alexander Dubček patril k vedúcim osobnostiam Pražskej jari a stal sa nepochybne jednou z najvýraznejších a najvýznamnejších osobností našich novodobých dejín. Počas odhaľovania pamätníka Alexandra Dubčeka v priestoroch Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne to v pondelok povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

„Presadzovaním demokratických reforiem, tzv. socializmu s ľudskou tvárou, bojoval za hodnoty sociálnej spravodlivosti, demokracie či slobody. Verím, že pamätník bude mementom tejto spravodlivosti, pravdy a ľudskosti tak pre študentov, ako aj pre širokú verejnosť," pripomenul šéf rezortu obrany.

Minister tiež ocenil osobnú prítomnosť a slová Pavla Dubčeka – syna Alexandra Dubčeka, v rámci ktorých vyzdvihol sociálne hodnoty, ktorých základom je morálna odolnosť. „Odolnosť voči nehumánnym režimom, neprávosti a rôznym formám sociálneho útlaku – pravdivé a nadčasové slová," dodal.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to vyzeralo na slávnosti.

OBRAZOM: Novoodhalená busta  Alexandra Dubčeka v univerzitnom parku v Trenčíne
8
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM