Lenka Merava Kultúra

Na projekte Noc múzeí a galérií sa podieľa aj Trenčín

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sa v sobotu 14. mája i trenčianske kultúrne inštitúcie zapoja do projektu Noc múzeí a galérií.

Ako uviedol hovorca mesta Richard Nemec, ide o celoeurópske podujatie, ktoré je realizované pod patronátom Rady Európy. „ Ich cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu,“ povedal Richard Nemec.

„V rámci Trenčína sa do projektu zapájajú Trenčiansky hrad, Trenčianske múzeum, Karner sv. Michala, Katov dom, Galéria M. A. Bazovského, Mestská veža a Artcentrum synagóga. Počas podujatia bude platiť do týchto objektov jednotné zvýhodnené vstupné 1 €, ktoré návštevníci zaplatia v prvom navštívenom múzeu, či galérii a do ostatných už majú účastníci vstup zadarmo po predložení zaplatenej vstupenky v prvej inštitúcii.“ informovala Jarmila Blašková z Kultúrno-informačného centra Trenčín.

Počas tohto dňa je pripravení pre návštevníkov program v podobe dobového tábora so strelnicou a kuchyňou, turnaja amatérskych lukostrelcov, sprístupnenia Matúšovej veže bez sprievodcu. Bazovského galéria pripravila tvorivé dielne, besedy o umení, detské divadelné predstavenia, koncert pedagógov ZUŠ K. Pádivého a študentský filmový večer. V Artcentre Synagóga a Mestskej veži si v rámci výstav maturitných prác Strednej umeleckej školy môžete pozrieť výstavy: Fotografický dizajn a odevný dizajn, Reklamnú tvorbu. V dopoludňajších hodinách uvidíte medzi Mestskou vežou a synagógou prehliadku historických kostýmov, ktorú pripravili študenti Strednej umeleckej školy a večer módnu prehliadku v synagóge.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM