Andrea Mesarčíková Rôzne

Mládež šiestich európskych krajín sa stretla v Trenčíne

Účasťou na Trenčianskych hradných slávnostiach 1. augusta vyvrcholí desaťdňové Medzinárodné stretnutie mládeže Európy.

Začalo sa vo štvrtok (22.7.) v Trenčíne. Organizátorom je Stredná odborná škola podnikania v Trenčíne a zúčastnia sa ho stredoškoláci z Nemecka, Poľska, Maďarska, Českej republiky, Slovenskej republiky a Litvy.
Podľa hovorkyne Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Vlasty Henčelovej je stretnutie súčasťou európskeho projektu Mládež a Európa a koná sa pod záštitou predsedu TSK Pavla Sedláčka.
„Už ôsmy rok sa Stredná odborná škola podnikania v Trenčíne zúčastňuje spoločného projektu Európskej únie Jugendcamp v nemeckom meste Schierke. Garantom tohto projektu je Nemecko a uskutočňuje sa v stredisku voľnočasových a športových aktivít v stredisku mládeže Schierker Baude v meste Schierke,“ uviedla Henčelová s tým, že pred štyrmi rokmi vznikla iniciatíva zorganizovať súčasne aj medzinárodné stretnutie mládeže v jednotlivých krajinách zúčastnených v projekte. Satelitný projekt sa konal už v Poľsku, Českej republike a v Litve.
„Slávnostné otvorenie Medzinárodného stretnutia mládeže Európy bude dnes o 15.00 h v amfiteátri Trenčianskeho hradu. Až do 1. augusta študentov čaká bohatý program, každý deň národný večer každého štátu, exkurzia v podniku sklárskej firmy Rona Lednické Rovne či návšteva okolitých miest a každodenná práca v pracovných skupinách,“ dodala Henčelová.

Zdroj TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM