Samospráva Komunálne voľby

Miloš Mičega o svojej porážke: Rozhodli médiá a tvrdenie Rybníčka je ÚBOHÉ

Podľa slov porazeného primátorského kandidáta Miloša Mičegu rozhodli o výraznom víťazstve Richarda Rybníčka médiá.

Ilustračný obrázok k článku Miloš Mičega o svojej porážke: Rozhodli médiá a tvrdenie Rybníčka je ÚBOHÉ
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Neúspešný kandidát na primátora Trenčína Miloš Mičega (nezávislý) rešpektuje v súvislosti s výsledkami volieb vôľu Trenčanov. Ako uviedol, výsledky volieb si bude musieť ešte zanalyzovať.

Mohlo by vás zaujímať

Médiá

„Myslím si, že Trenčín ešte nedospel do štádia, keď by mal zvolený kandidát zložiť účet zo svojich sľubov, aspoň tých strategických," podotkol Mičega.

O viac ako 40-percentnom rozdiele medzi zvoleným Richardom Rybníčkom a ním rozhodli podľa neho médiá.

„Neevidujem, že by sa akýkoľvek novinár verejne pýtal na pánom Rybníčkom zverejnené doklady, pri ktorých nazval svojho protikandidáta klamárom. Tu si myslím, že mali chrániť verejný záujem a požadovať vysvetlenie tvrdení oboch kandidátov," doplnil Mičega.

Úbohé

Ako dodal, tvrdenie Rybníčka, že víťazstvo vo voľbách bolo „víťazstvom nad zlom“ pokladá cez médiá za úbohé a úsudok si každý urobí sám. V mestskom i krajskom zastupiteľstve chce podľa vlastných slov naďalej pracovať v prospech Trenčanov. „Plne si budem plniť zákonnú povinnosť poslanca, teda kontrolovať exekutívu," uzavrel.

Víťazom volieb primátora Trenčína sa stal Richard Rybníček, ktorý získal 72,94 percenta hlasov, Mičega ako jeho jediný protikandidát získal 27,05 percenta hlasov.

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM