Rôzne

Milióny eur na Lepší Trenčiansky kraj: Vytvoriť sa majú aj nové pracovné miesta

Na projekt Lepší Trenčiansky kraj získal TSK takmer slušný balík peňazí. Čo sa z nich plánuje urobiť?

Ilustračný obrázok k článku Milióny eur na Lepší Trenčiansky kraj: Vytvoriť sa majú aj nové pracovné miesta
Zdroj: Pixabay.com

Takmer 3,5 milióna eur získal Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa na projekt Lepší Trenčiansky kraj. Jeho spustenie plánuje TSK od 1. augusta tohto roka.

Ako informovala vedúca odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková, cieľom projektu je rozvoj verejných politík a služieb samosprávneho kraja prostredníctvom vlastných kapacít.

Náklady v miliónoch

„Celkové náklady projektu predstavujú takmer 3,5 milióna eur, päťpercentné spolufinancovanie župy predstavuje 175 000 eur. Projekt vytvorí spolu 16 nových pracovných miest, z toho osem na hornej Nitre,“ uviedla Lamačková s tým, že realizácia projektu je naplánovaná na 30 mesiacov.

Projekt je zameraný na vypracovanie nového Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja Trenčianskeho kraja, priniesť má implementáciu nových opatrení do činnosti kraja a organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. V rámci projektu sa vytvorí vlastná jednotka hodnoty za peniaze, ktorej cieľom bude optimalizácia hospodárenia kraja. Podporu dostane aj implementácia Krajskej koncepcie environmentálneho vzdelávania, výchovy a osvety, ako aj implementácia Plánu udržateľnej mobility.

Modernizácia a transformácia

Modernizáciou prejde geografický informačný systém, na Úrade TSK sa zavedie systém riadenia kvality, ale aj protikorupčná norma a norma spoločenskej zodpovednosti. Zavádzanie systému riadenia kvality čaká aj všetky zariadenia poskytujúce sociálne služby a stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.

Projekt vytvorí personálne kapacity na implementáciu akčného plánu transformácie uhoľného regiónu horná Nitra priamo v regióne, poradenský tím lokálnych expertov a odborných pracovníkov TSK ponúkne pomoc pri identifikácii vhodných zdrojov financovania projektov na hornej Nitre.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM