Monika Földešiová Rôzne

Mestskú hromadnú dopravu oklieštili

V rámci harmonizácie cestovného poriadku zrušili oddnes v Trenčíne na 14 linkách 44 spojov mestskej hromadnej dopravy (MHD). Mestu by redukcia mala priniesť do konca roka úsporu asi 54.000 eur.

Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, väčšinou ide o spoje, ktoré premávajú v skorých ranných a neskorých večerných hodinách v pracovných dňoch. Z celkového počtu rušených spojov je 20 minimálne využívaných víkendových.
„Časy odchodov ďalších desiatich spojov budú upravené tak, aby buď zabezpečovali nadväznosť na najbližší spoj inej linky, alebo aby bola čiastočne vykrytá časová medzera z dôvodu zrušeného spoja. Väčšina zrušených spojov má zabezpečenú čiastočnú náhradu vo forme prestupu posunom času odchodu iného spoja, alebo je do oblasti vedená prímestská autobusová doprava. V niektorých prípadoch budú musieť cestujúci prejsť na zastávku inej linky MHD,“ ozrejmila Ságová s tým, že zmeny sa dotknú aj nočnej linky č. 50, na ktorej bude zrušené zachádzanie do oblasti Zámostia. Harmonizácia cestovného poriadku sa dotkne štyroch percent z celkového počtu spojov MHD.
Do piatka (2.3.) premávalo v Trenčíne počas pracovných dní 694 spojov a cez víkendy 397 spojov MHD a desať spojov nočnej linky č. 50.

TASR foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM