Samospráva

Mesto Trenčín si chce prenajať 25 parkovacích automatov

Mesto Trenčín si chce formou verejného obstarávania prenajať na päť rokov 25 parkovacích automatov spolu so súvisiacimi službami.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Trenčín si chce prenajať 25 parkovacích automatov
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Mestské zastupiteľstvo schválilo zámer vyhlásiť verejné obstarávanie s predpokladanou hodnotou maximálne 199 975 eur bez DPH.

Ako informovala hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová, v zmysle všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií na území mesta Trenčín, má byť k 1. novembru spoplatnených asi 4 500 parkovacích miest. Parkovné sa bude vyberať aj prostredníctvom parkovacích automatov.

„Najväčšia časť úhrad parkovného má byť realizovaná prostredníctvom SMS platieb. Parkovacie automaty budú len alternatívou k SMS platbám a ich rozmiestnenie je plánované najmä v centre mesta, kde je predpoklad pohybu zahraničných turistov, ktorí nemajú možnosť platby cez SMS a v miestach väčšej koncentrácie parkovacích miest,“ priblížila Ságová.

Predmetom verejného obstarávania bude okrem prenájmu parkovacích automatov aj poskytovanie súvisiacich parkovacích služieb, ako vzdialený online dohľad na sledovanie technických a finančných parametrov parkovacích automatov a prepojenie s informačným systémom. Po piatich rokoch by sa automaty mali stať majetkom mesta za symbolické jedno euro za kus. Mesto Trenčín chce verejným obstarávaním získať aj dva parkovacie rampové systémy s poskytovaním súvisiacich služieb s predpokladanou maximálnou hodnotou 87 283 eur bez DPH. Umiestnené by mali byť pravdepodobne na parkoviskách na Mládežníckej a Legionárskej ulici.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM