Kultúra

Mesto Trenčín NIE JE nadšené, že na letisku bude i festival GRAPE: Aké má obavy?

Hoci sú hudobní fanúšikovia potešení, radnica dúfa, že festival Grape bude na trenčianskom letisku len dočasne.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Trenčín NIE JE nadšené, že na letisku bude i festival GRAPE: Aké má obavy?
8
Galéria
Zdroj: TASR

Trenčianska radnica dúfa, že presťahovanie miesta hudobného festivalu Grape z piešťanského na trenčianske letisko bude len dočasné, maximálne na dva roky. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Nezdieľajú nadšenie

„Mrzí nás, že sa festival Grape, ktorý si vážime, neudržal na letisku v Piešťanoch alebo si dočasne nenašiel iné pôsobisko, možno aj za cenu menšieho komfortu. Berieme veľmi vážne slová Michala Kaščáka a Ladislava Snopka o tom, že mať na jednom mieste dva žánrovo podobné festivaly môže ublížiť obom,“ tlmočila Ságová stanovisko mesta.

„Nezdieľame ani niektoré nadšené reakcie z toho, ako bude dobré pre mesto, že bude mať dva takéto festivaly na jednom mieste. Naopak, obávame sa, že napríklad aj pre hluk už obyvatelia mesta a okolitých obcí nemusia ďalší žánrovo podobný festival prijať až s takým nadšením,“ doplnila.

Správy z Trenčína a okolia

Radnica dúfa

Trenčianska radnica verí, že dohoda medzi festivalom Grape a Ministerstvom obrany SR, respektíve Leteckými opravovňami Trenčín v súvislosti s prenájmom trenčianskeho letiska bude na rok, maximálne na dva, tak ako je deklarovaná.

Mesto dúfa, že to nebude v duchu hesla najtrvácnejšie riešenia sú tie dočasné.

Festival Grape zverejnil minulý týždeň svoje nové miesto konania. Dočasným domovom mu bude letisko Trenčín. Grape festival 2022 sa tam uskutoční 12. a 13. augusta. Letný festival Grape sa od svojho prvého ročníka v roku 2010 konal na letisku v Piešťanoch. Dlhodobé plány zaviesť na letisku pravidelnú leteckú prevádzku sa dostali do rozporu s konaním podujatí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM