záruba martin Rôzne

Mesto pritlačilo na neplatičov

(TASR) – Mesto Trenčín pritlačilo na neplatičov. Zverejnilo ich na svojej webovej stránke. Sľubuje si od toho väčšiu efektivitu pri vyplácaní dlhov mestu. Na dani z nehnuteľnosti evidovalo mesto ku koncu roku 2010 sumu 481.381 eur, za komunálny odpad

Ako dnes TASR informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, na stránke mesta zverejnili zatiaľ len právnické osoby, ktoré majú nedoplatok minimálne 1600 eur. Veľkú čas dlžníkov už podľa nej riešia exekútori, mesto momentálne spracováva aj zoznam neplatičov – fyzických osôb.
„Každý subjekt, resp. každá právnická, ale aj fyzická osoba má na svojom platobnom výmere uvedený dátum, do ktorého je povinná splniť si svoju daňovú povinnosť voči mestu. Ak tak neurobí, samospráva využíva postupne všetky možnosti, aby vyzvala dlžníkov k úhrade. Po lehote splatnosti mesto písomne alebo telefonicky vyzve daňovníka na zaplatenie nedoplatku, na väčšie pohľadávky určuje záložné práva, no a vyvrcholiť to môže až postúpením pohľadávky súdnemu exekútorovi na vymáhanie. Konkurzy a vymáhanie súdnymi exekútormi trvajú väčšinou viac rokov, počas ktorých nemôže mesto ako správca dane konať vo veci a ani odpísať pohľadávku,“ spresnila Ságová.
Stav k 31. decembru minulého roka bude podľa nej známy po preverení aktuálnych dlhov fyzických osôb. V každom prípade zoznam daňových dlžníkov bude samospráva aktualizovať každý rok.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM