Valovičová Zuzana Rôzne

Malý Američan skončil v trenčianskej nemocnici. Diagnóza - prasacia chrípka!

Iba jedenásťročného chlapca zo Spojených štátov museli hospitalizovať v trenčianskej Fakultnej nemocnici po tom, čo u neho testy potvrdili vírus prasacej chrípky. Jeho stav sa však zlepšil, dnes by ho mali prepustiť.

Americká rodina prišla na Slovensko dovolenkovať. Chlapcovi sa priťažilo, preto sa rozhodli vyhľadať lekársku pomoc. Vyšetrenia potvrdili u neho vírus A H1N1, tak ho vo štvrtok prijali na infekčné oddelenie Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Jeho zdravotný stav sa po nasadení liečby našťastie zlepšoval. „Podľa jeho klinického stavu by sme ho mali v sobotu prepustiť. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že sa tak stane," ohodnotil stav malého pacienta infektológ Martin Chren.

V Trenčianskom kraji zaregistrovali doposiaľ dva prípady prasacej chrípky. Prvou nakazenou bola mladá žena, nemusela byť hospitalizovaná, preto zostala v domácom liečení. Celkovo sa na Slovensku nakazilo vírusom A H1N1 približne 99 ľudí. Väčšina z nich sa nainfikovala v cudzine. Žiadny zo zistených prípadov prasacej chrípky na Slovensku nebol smrteľný.

Prasacia chrípka
4
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM