Webnoviny - Rôzne

Ľudia v Trenčíne si budúci rok za vodu priplatia

Trenčianska vodohospodárska spoločnosť, a.s. (TVS) zvýši od januára 2012 na základe rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví cenu vodného.

Cena stočného zostáva na úrovni roku 2011. Nárast ceny vody predstavuje 4,2 percenta, čo je 0,045 eura s DPH za meter kubický vody. Spoločnosť o tom informovala na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Zvýšenie ceny pitnej vody spoločnosť vysvetľuje tým, že cena vody bola doteraz na úrovni roku 2006. "Nárast ceny pre rok 2012 nedosahuje ani mieru inflácie za obdobie, odkedy nebola upravovaná cena vody. Dôvodom zvýšenia je nárast cien priamych vstupov, ale aj zmena pomeru fixných a variabilných nákladov. Z dôvodu každoročného poklesu spotreby sa zvyšuje podiel fixných nákladov v jednotkovej cene,“ uvádza Trenčianska vodohospodárska spoločnosť. Dopad na štvorčlennú domácnosť napojenú na verejný vodovod predstavuje ročne 6,41 eura.

Vzhľadom na vykonanú úpravu cien bude vodárenská spoločnosť v prvej polovici januára robiť mimoriadne odpočty stavu vodomerov. Spoločnosť preto žiada všetkých svojich odberateľov, aby v tomto období umožnili pracovníkom vodohospodárskej spoločnosti prístup k vodomerom. Tí budú vo firemnom odeve s logom TVS a pri odpočtoch sa musia na požiadanie preukázať firemným preukazom.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM