Rôzne

Lekári i zariadenia v Trenčianskom kraji dostávajú novú várku ochranných pomôcok

Župa neustále zásobuje lekárov aj zariadenia sociálnych služieb ochrannými pomôckami. Koľko to bolo najnovšie?

Ilustračný obrázok k článku Lekári i zariadenia v Trenčianskom kraji dostávajú novú várku ochranných pomôcok
6
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) začal s distribúciou novej zásielky osobných ochranných prostriedkov pre verejných a neverejných poskytovateľov sociálnych služieb v kraji. Ako informovala hovorkyňa TSK Lenka Kukučková, kraj ešte minulý týždeň dostal celý kamión ochranných prostriedkov a okamžite ich začal distribuovať zariadeniam pre seniorov, špecializovaným zariadeniam, domovom sociálnych služieb, zariadeniam opatrovateľskej služby, ale aj poskytovateľom sociálnych služieb krízovej intervencie.

„Okrem viac ako 13 000 kusov respirátorov typu FFP2, 35 000 kusov ochranných oblekov, 500 000 chirur­gických masiek a 300 litrov širokospektrálnej dezinfekcie zásielka obsahovala aj ochranné štíty a okuliare,“ doplnila Kukučková.

Ako dodala, TSK už od marca minulého roka pravidelne zásobuje ochrannými pomôckami tých, ktorí stoja v boji proti ochoreniu COVID-19 v prvej línii – poskytovateľov zdravotnej a sociálnej starostlivosti v kraji.

V závere minulého roka dostal kraj 100 000 antigé­nových testov pre poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Ešte v minulom roku ich TSK rozdistribuoval viac ako 33 000. Putovali všeobecným lekárom pre dospelých a všeobecným lekárom pre deti a dorast, ambulantným pohotovostným službám pre dospelých aj deti a dorast, zubným pohotovostiam a poskytovateľom špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Kraj ich naďalej distribuuje podľa požiadaviek.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM