Rôzne

Koronavírus: Okresy Prievidza a Trenčín v kraji vynikajú, padla hranica 200

Slovenské úrady hlásia zvýšené množstvo nových prípadov COVID-19. Viac o situácii v Trenčianskom kraji.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Okresy Prievidza a Trenčín v kraji vynikajú, padla hranica 200
5
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Na Slovensku vo štvrtok 17. septembra pribudlo 235 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 6256. Laboratóriá otestovali 5542 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 102 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom nepribudlo žiadne úmrtie, počet úmrtí je 39. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Nové prípady

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky na sociálnej sieti informovalo, že pozitívne testovaných bolo 116 žien a 119 mužov, ktorí sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 89 rokov. Najviac v okresoch Bratislava (48), Námestovo (12) a Skalica (12). V Trenčianskom kraji bolo spolu 20 nových prípadov, čo je druhý najmenší počet po Banskobystric­kom kraji.

Sedem prípadov bolo v okrese Prievidza, šesť v okrese Trenčín, tri v okrese Bánovce nad Bebravou, dva v okrese Ilava a po jednom prípade v okresoch Partizánske a Púchov.

Prievidzský a Trenčiansky okres patria do slovenskej top 6 (4. a 6. miesto), pričom najnovšie už v oboch padla hranica 200 prípadov. Je to viac, ako vo zvyšku kraja dokopy.

Údaje z kraja

V Trenčianskom kraji sa doteraz podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií vyskytlo 764 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 234 z okresu Prievidza, 200 z okresu Trenčín, 76 z okresu Bánovce nad Bebravou, 71 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 45 z okresu Ilava, 44 z okresu Považská Bystrica, 36 z okresu Púchov, 34 z okresu Partizánske a 24 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM