Filip Chudý Rôzne

Koronavírus: Ohrozené opatrovateľky v Trenčíne chcú rúška, systém však zlyhal

V súvislosti s koronavírusom sa zvýšil aj dopyt po rúškach. Chceli by ich aj opatrovateľky, ktoré sa starajú o dôchodcov, lenže…

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Ohrozené opatrovateľky v Trenčíne chcú rúška, systém však zlyhal
Zdroj: TASR

Do redakcie spravodajského portálu Dnes24 a jeho regionálnej redakcie Trenčín24.sk nám prišla správa od čitateľky, ktorá je terénnou opatrovateľkou v Trenčíne. „Pýtala som si u nás v práci od šéfky rúško, no povedala, že nemajú… Veď my sme v teréne a chodíme s babkami aj po vyšetreniach, čiže sme ohrozené,“ napísala nám.

Čo fasujú?

V tejto súvislosti sme oslovili mesto Trenčín. Jeho hovorkyňa Erika Ságová uviedla, že pre terénne opatrovateľky, ktoré sú zamestnankyne Sociálnych služieb mesta Trenčín sa v rámci ochranných pracovných prostriedkov zabezpečuje pracovné oblečenie, obuv (1-krát ročne), jednorazové rukavice a ochranné rúška podľa potreby.

Jednorazové rukavice si podľa Ságovej môžu zamestnankyne fasovať na riaditeľstve priebežne a ochranné rúška podľa potreby.

Je ich nedostatok

„Žiaľ, súčasná situácia si vyžiadala väčšiu spotrebu tohto materiálu a na trhu je ho nedostatok, dodávateľ ochranných rúšok pre Sociálne služby mesta Trenčín nie je schopný zabezpečiť všetky požiadavky svojich odberateľov,“ vysvetlila trenčianska hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, potvrdenú dodávku tohto tovaru majú v druhej polovici marca. „Napriek snahe o zabezpečenie rúšok aj z iných zdrojov sa nepodarilo vykryť potrebné množstvo pre všetkých zamestnancov,“ doplnila Ságová.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM