Rôzne

Koronavírus: Najmenej nových prípadov je v Trenčianskom kraji

Na Slovensku v stredu pribudlo 178 prípadov nákazy novým koronavírusom, najmenšou mierou však k tomu prispel náš kraj. Prinášame čísla v okresoch.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Najmenej nových prípadov je v Trenčianskom kraji
5
Galéria
Zdroj: TASR/AP

V stredu 9. septembra pribudlo 178 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 5066. Laboratóriá otestovali 5021 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 54 pacientov, nepribudlo žiadne úmrtie.Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Nové prípady

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky informovalo, že medzi pozitívne testovanými je 89 žien a 89 mužov, ktorí sú vo veku od 3 do 83 rokov.

Najmenej nových prípadov bolo zaznamenaných v Trenčianskom kraji (11). Po tri v okresoch Prievidza a Púchov, po dva v okresoch Považská Bystrica a Trenčín, jeden v okrese Partizánske.

Údaje z kraja

V Trenčianskom kraji sa doteraz podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií vyskytlo 661 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 212 z okresu Prievidza, 171 z okresu Trenčín, 73 z okresu Bánovce nad Bebravou, 66 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 36 z okresu Považská Bystrica, 35 z okresu Ilava, 23 z okresu Partizánske, 23 z okresu Púchov a 22 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM