Filip Chudý Krimi

Juraj (67) z okresu Trenčín je v kaši: Neodradil ho ani zadržaný vodičák, FOTO

Trenčianski policajti riešili prípad vodiča z nášho okresu, ktorý si na Soblahovskej ulici v Trenčíne zamiešal na malér.

Ilustračný obrázok k článku Juraj (67) z okresu Trenčín je v kaši: Neodradil ho ani zadržaný vodičák, FOTO
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne informovalo na svojej facebookovej stránke o tom, že denne zisťujú, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní a sadnú si za volant aj v stave opitosti.

Takýto prípad podľa nich v pondelok 13. januára riešili trenčianski policajti. „Juraj (67) z okresu Trenčín jazdil na vozidle Opel Vectra po Soblahovskej ulici v Trenčíne smerom ku kruhovému objazdu pod sídliskom Juh. Pri prejazde ľavotočivou zákrutou pravým predným kolesom vyšiel na betónové premostenie. Žiadna škoda na vozidle a ani na betónovom premostení nevznikla, ale problém bol niekde inde,“ povedali muži zákona.

„Policajti, ktorí vodiča videli, ako vyšiel na premostenie ho vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky. Výsledok dychovej skúšky bol 1,25 mg/l, čo predstavuje 2,60 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu, a to 1,14 mg/l, čo predstavuje 2,38 promile alkoholu,“ uviedlo KR PZ v Trenčíne.

To ďalej oznámilo, že vodičský preukaz vodič policajtom nepredložil, lebo ho má zadržaný. „Policajti mu následne ďalšiu jazdu zakázali a v zmysle zákona ho obmedzili na osobnej slobode,“ doplnili.

Juraja podľa polície neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. „Za tento trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. O tom, aký trest dostane, rozhodne súd,“ dodali.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Pozrite si, ako nafúkal.

Trenčianski policajti riešia Juraja (67), ktorý mal zadržaný vodičák, no nafúkal
2
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM