Kultúra

Inšpirácia pre mladých ľudí: Fotosúťaž zastrešuje trenčianske centrum

Fotosúťaž Teplo, teplejšie, horíš má inšpirovať k ochrane klímy. Klimatická kríza je najväčšia, akej ľudstvo čelí.

Ilustračný obrázok k článku Inšpirácia pre mladých ľudí: Fotosúťaž zastrešuje trenčianske centrum
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Inšpirovať mladých ľudí k ochrane klímy je hlavným cieľom fotografickej súťaže Teplo, teplejšie, horíš. Vyhlásili ju Mladí reportéri pre životné prostredie spolu s iniciatívami Mladí za klímu, Znepokojené matky, Klíma ťa potrebuje, Fridays for Future Slovensko, Greenpeace Slovensko a Slovenská klimatická iniciatíva.

Ako informoval ambasádor programu Mladí reportéri pre životné prostredie Matej Majerský, do súťaže sa môžu zapojiť študenti od 11 do 25 rokov s cieľom vytvoriť fotografie, ktoré zdokumentujú možnosti jednotlivca, obce, mesta alebo školy zapojiť sa do ochrany klímy.

„Klimatická kríza je najväčšia kríza, akej ľudstvo čelí. A každý jeden z nás môže byť súčasťou riešenia. Chceme motivovať mladých ľudí, aby preskúmali miesta, kde žijú, a hľadali možnosti, ako spomaliť klimatickú zmenu. Ak ich spoločne nájdeme a inšpirujeme aj svoje okolie, aby takéto zmeny robilo, je to úžasné,“ uviedol Majerský.

Mladí reportéri môžu svoje fotografie spolu so sprievodným textom nahrať do 18. októbra na stránku mladireporteri­.sk/open; pričom súťažia v troch vekových kategóriách. Fotosúťaž je realizovaná v rámci projektu OBJEKTív21: Mladí reportéri pre občiansku spoločnosť, ktorý zastrešuje Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM