Filip Chudý Rôzne

Horúčavy aj búrky: Odborníci varujú, kedy to bude v Trenčianskom kraji najhoršie

Šnúra horúcich dní v našich končinách pokračuje. Meteorológovia však dvíhajú varovný prst aj pred búrkami.

Ilustračný obrázok k článku Horúčavy aj búrky: Odborníci varujú, kedy to bude v Trenčianskom kraji najhoršie
Zdroj: TASR/František Iván

Meteorológovia v pondelok varujú pred horúčavami a búrkami. V tejto súvislosti vydali výstrahy prvého aj druhého stupňa, ktoré platia pre takmer celé územie Slovenska. V Trenčianskom kraji sú to výstrahy prvého stupňa pre všetky okresy. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Horúce popoludnie

V celom Trenčianskom kraji môžeme podľa aktuálne platných výstrah v pondelok (21. 6.) čakať ďalšiu vlnu vysokých teplôt. Výstraha pred horúčavami platí od 13.00 do 18.00 hod. Rovnaká výstraha platí aj na utorok a stredu, ale už len pre šesť okresov kraja – Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Bánovce nad Bebravou, Partizánske a Prievidza.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Takáto teplota nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká," dodávajú meteorológovia.

Viac správ zo Slovenska

Búrky

Okrem výstrahy pred teplom platí pre náš kraj aj výstraha pred búrkami. Tá platí od 16.00 do 22.00 hod. Hoci len malá, je aj pravdepodobnosť búrok s krúpami.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 – 85 km/h," uvádza SHMÚ s tým, že počasie môže spôsobiť aj mierne škody, ako zatápanie pivníc či podjazdov a je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM