Kultúra Video

Festival na trenčianskom letisku pulzuje: Pohoda in the Air na VIDEO a FOTO

Pohoda sa presunula do online priestoru, ale na letisku v Trenčíne to aj tak žije. Pozrite, ako to tam vyzerá.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Pohoda in the Air odštartovala vo štvrtok 9. júla večer. Gro jej programu tvorí živý prenos z letiska Trenčín, ktoré bude tento rok bez festivalových návštevníkov. Ten je k dispozícii do nedele 12. júla. Keďže klasickú tradičnú Pohodu presunuli na budúci rok, organizátori premýšľali čo budú robiť a vymysleli online festival.

Hrajú sa s priestorom

Organizátor Michal Kaščák uviedol, že väčšina podujatí prebieha na letisku v Trenčíne. „Priamo na pristávacej dráhe realizujeme veľa koncertov. Tiež na letiskových vežiach. Proste sa hráme s priestorom. Všetci domáci a českí umelci budú vystupovať naživo na letisku. Zahraniční umelci nám svoje vystúpenia nahrali, pričom ich výstupy sú fantastické,“ povedal.

K hudobnému umeniu pribudne podľa neho aj vizuálne. „Bude veľa vystúpení. Pričom niektorí umelci si to predtočili a iní pôjdu naživo. Máme aj literatúru a diskusie, čo bude vysielané priamo z letiska. Pripravili sme si bohatý program na celý festival,“ dodal s tým, že všetko ukončí duchovná téma v lietadle nad Pohodou.

Zvláštny pocit

Dorota Nvotová uviedla, že je to zvláštne. „Je to síce Pohoda, ale aj nie je. Preto neviem, či som smutná, alebo sa teším, že vôbec niečo je. Mieša sa to vo mne, je to zvláštny pocit.“

Milan Lasica bol podľa vlastných slov prekvapený, ako Pohoda vždy funguje a koľko ľudí ju navštívi. „Ľudia teraz síce chýbajú, ale všetko ostatné funguje ako predtým. Síce bez obecenstva to nie je ono, na čo nie sme zvyknutí, ale je taká situácia. Radi to však urobíme pre tých, čo sa na to budú pozerať,“ doplnil.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Takto to na festivale vyzerá bez návštevníkov.

Pohoda 2020: FOTO z trenčianskeho letiska
9
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM