Rôzne

Druhé kolo sčítania obyvateľov: V Trenčíne sú k dispozícii tri kontaktné miesta

Ľudia, ktorí sa nezúčastnili sčítania obyvateľstva, tak môžu urobiť ešte do 13. júna. Mesto Trenčín vysvetľuje, ako na to.

Ilustračný obrázok k článku Druhé kolo sčítania obyvateľov: V Trenčíne sú k dispozícii tri kontaktné miesta
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V Trenčíne sa začalo asistované sčítanie obyvateľstva. Potrvá do 13. júna, v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie môže byť prerušené. Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, Trenčanom budú k dispozícii tri kontaktné miesta – v klientskom centre mestského úradu a v kultúrnych centrách na sídlisku Sihoť a na Kyjevskej ulici.

„Asistované sčítanie bude realizované dvoma spôsobmi. Prvý spôsob – obyvateľ príde do kontaktného miesta, kde sa sčíta sám alebo s pomocou stacionárneho asistenta. Druhý spôsob – obyvateľ požiada o službu mobilného asistenta telefonicky, na základe toho ho mobilný asistent navštívi doma a pomôže mu sčítať sa,“ uviedla hovorkyňa s tým, že počas sčítania je potrebné dodržiavať aktuálne platné opatrenia na zamedzenie šíreniu ochorenia COVID–19.

Asistované sčítanie je určené obyvateľom, ktorí sa nemohli sčítať sami ani s pomocou blízkej osoby počas elektronického samosčítania. Ide najmä o digitálne vylúčených obyvateľov, starších obyvateľov, obyvateľov v sociálnych zariadeniach a obyvateľov marginalizovaných komunít.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM