Rôzne Video

Detský víkend na Hrade Beckov: Termín, kedy otvoria ďalšie atrakcie, VIDEO

Na Beckovskom hrade pomáhali deti šašovi Beckovi hľadať nové topánky v rámci Dňa detí. Pozrite, ako to tam vyzeralo.

Zdroj: Dnes24.sk

Čarovnú truhlicu šaša Becka plnú sladkých prekvapení mohli otvoriť deti na hrade Beckov po vyriešení niekoľkých úloh na víkendovom podujatí Šašo Becko deťom.

Kúzelné heslo

Podľa výkonného riaditeľa združenia Hrad Beckov Petra Pastiera sa šašo počas karantény rozhodol zavesiť svoje topánky na hlavnú bránu tak vysoko, aby ich nedokázal zvesiť.

„A zároveň ho to nelákalo chodiť von. Dnes, keď už môže von chodiť, nemá topánky a potrebuje nové. S tým mu pomáhali deti. Keď sa im to podarilo, získali vďaka kúzelnému heslu možnosť otvoriť poklad,“ vysvetlil Pastier.

Otvoria hradné hospodárstvo

„Pre mladších návštevníkov sme na Deň detí pripravili aj výstavu Erbovné beštie. Figurálnu výstavu, ktorá zobrazuje rôzne mýtické bytosti na štítoch a erboch európskych šľachticov. Od 6. júna by sme mali otvoriť hradné hospodárstvo a opäť na hrade privítať sokoliarov a osem druhov zvieratiek. Návštevníci sa budú môcť povoziť aj na poníkovi a vyskúšať si rôzne remeslá. Máme tu kováčsku dielňu, hrnčiarinu, výrobcu z cínu a ďalšie remeslá,“ uviedol výkonný riaditeľ združenia Hrad Beckov.

Šašovi Beckovi pomáhali aj návštevníci z Bratislavy. „Je to náš prvý výlet po korone. Bolo to veľmi zaujímavé. A tým, že sme museli hľadať topánky rôzneho typu, dokonca aj španielska čižma tu bola, dostali sme sa takmer všade,“ zhodnotili návštevu hradu.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj zábery z podujatia.

OBRAZOM: Detský víkend na Beckovskom hrade
12
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM