Rôzne

Detské ihriská v Trenčíne sú bezpečnejšie: Kde sa plánujú vybudovať nové?

Mesto Trenčín odstraňuje nebezpečné herné prvky z detských ihrísk. O ktoré ide a aké sú ďalšie plány?

Ilustračný obrázok k článku Detské ihriská v Trenčíne sú bezpečnejšie: Kde sa plánujú vybudovať nové?
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Trenčianska radnica pokračuje v odstraňovaní nebezpečných herných prvkov z detských ihrísk. Mnohé nespĺňajú bezpečnostné kritériá a viaceré z nich ani nie je možné opraviť tak, aby vyhovovali dnešnej legislatíve.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, tento týždeň mesto odstránilo nevyhovujúce herné prvky na detských ihriskách na uliciach Duklianskych hrdinov, Halalovke a Kyjevskej.

„Mesto ako vlastník pozemkov je zodpovedné za prípadné škody a úrazy, ktoré vzniknú ich používaním. V auguste kontrolovala herné prvky Slovenská obchodná inšpekcia na detských ihriskách na Nábrežnej ulici. Staré, takmer 50-ročné herné prvky, vyrobené a osadené za iných legislatívnych podmienok, dnes už nespĺňajú súčasné požiadavky na bezpečnosť,“ uviedla Ságová.

Mesto podľa nej plánuje na Nábrežnej ulici vybudovať nové detské ihrisko, no jeho realizácia závisí od schválení finančných prostriedkov v rozpočte mesta alebo prostriedkov získaných z eurofondov. Radnica plánuje aj úplnú obnovu ihriska Pádivec a ďalších ihrísk.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM