Kultúra

Deti budú nadšené: Rozprávková cesta Matúša Čáka Trenčianskeho má bohatý PROGRAM

Dobrodružná rozprávková cesta na Trenčianskom hrade sa môže začať. Pozrite si, čo všetko organizátori pripravili.

Ilustračný obrázok k článku Deti budú nadšené: Rozprávková cesta Matúša Čáka Trenčianskeho má bohatý PROGRAM
Zdroj: TASR

Trenčianske múzeum pozýva na 3. ročník Rozprávkovej cesty Matúša Čáka Trenčianskeho, ktorá sa uskutoční v sobotu 25. a v nedeľu 26. júla medzi starobylými hradbami Trenčianskeho hra­du.

Bohatý program

„Už teraz sa na návštevníkov tešia animátori, ktorí si pre deti pripravili rozprávkovú cestu plnú úloh a prekvapení. Na všetkých, ktorí sa s úlohami popasujú, čaká odmena. Na hrade nebude chýbať ani kúzelník, tanečníci a ich vystúpenia, sokoliari s výcvikom dravcov či detská diskotéka,“ oznámilo múzeum.

Podujatie sa koná v každom počasí, pričom program prebieha priebežne počas dňa od 10.00 do 18.00 hodiny. Vstupenka je platná len v daný deň. Počas akcie sú vstupenky k dispozícii na mieste, ale aj online, ak nechcete čakať v rade na lístky. Cena vstupeniek: dospelí 9 €, deti 6 €. Uviedlo Trenčianske múzeum.

Opatrenia

V súlade s aktuálnymi opatreniami bude návštevníkom umožnený vstup do areálu hradu len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka). Počas hromadných podujatí je povinnosť návštevníka, aby mal v interiéroch ale aj v exteriéroch hradu nasadené rúško. Deti do 3 rokov rúška mať nemusia.

Počet návštevníkov bude kontrolovaný tak, aby sa na hrade nachádzal maximálne povolený počet osôb. Preto múzeum odporúča využiť možnosť zakúpiť si vstupenky v predpredaji, a tak si zaistiť svoje miesto na rozprávkovej ceste.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

FOTO: Návštevníkov na Trenčiansky hrad prilákali sokoliari aj strašidlá
8
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM