Rôzne

Desať historických rokov, ktoré by mal poznať každý Trenčan: Poznáte ich? Otestujte sa v našom KVÍZE!

Kedy Trenčín postihla vážna morová epidémia alebo kedy bol v meste zavedený prvý telefón? Ruku na srdce či uhádnete roky.

Ilustračný obrázok k článku Desať historických rokov, ktoré by mal poznať každý Trenčan: Poznáte ich? Otestujte sa v našom KVÍZE!
Foto: Marek Vatraľ

Mesto Trenčín sa radí medzi tri najstaršie mesta na Slovensku. Jeho história je nesmierne pestrá a zaujímavá. Práve s jeho existenciou sa spája veľa dôležitých historických míľnikov. O mnohých z nich sme sa dokonca učili ešte na hodinách dejepisu. Trúfnete si teda na 10 otázok, týkajúcich sa zásadných rokov, spojených s našim mestom a regiónom?

Ku každej otázke máte tri možnosti, správna je vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Desať historických rokov, ktoré by mal poznať každý Trenčan.

Ak sám zdajú otázky náročné, pomôcku nájdete TU.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM