Správy Komunálne voľby

Ďalší kandidát v hre: O post primátora Trenčína zabojuje aj Miloš Mičega (48)

Poslanec Mestského zastupiteľstva v Trenčíne kandiduje ako nezávislý. V predvolebnom boji ho podporujú SaS, Sme rodina a OĽaNO.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší kandidát v hre: O post primátora Trenčína zabojuje aj Miloš Mičega (48)
Zdroj: Miloš Mičega

O post primátora mesta Trenčín sa bude v novembrových komunálnych voľbách uchádzať 48-ročný vedúci Stavebného úradu v Trenčianskych Tepliciach, poslanec Mestského zastupiteľstva v Trenčíne a poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja Miloš Mičega. Kandiduje ako nezávislý, v predvolebnom boji ho podporujú SaS, Sme rodina a OĽaNO. Ľubomír Galko, Boris Kollár a Alan Suchánek prišli vyjadriť stranícku podporu počas stredajšieho ohlásenia kandidatúry.

Mesto Trenčín sa podľa Mičegu mení, otázkou však je, či sa mení tak, ako by sa malo. Myslí si, že minimálne v stavebnej oblasti by sa malo mesto posunúť ďalej.

„Mesto by sa malo meniť nielen v predvolebných rokoch, ale malo by sa meniť neustále. Je čas na zmenu a tá zmena je za lepší Trenčín. Mojimi krátkodobými cieľmi po mojom zvolení je čisté a zelené mesto, obnova detských a športových ihrísk a odstraňovanie bariér na chodníkoch,“ priblížil svoje vízie Mičega.

Ako dodal, strednodobými cieľmi, ktoré sa dajú urobiť počas jedného volebného obdobia, je obnova verejných priestorov, komplexná obnova ciest a chodníkov a sociálna politika. Dlhodobými cieľmi presahujúcimi jedno volebné obdobie sú obchvat mesta Trenčín, zamedzenie nezmyselného zahusťovania výstavby prostredníctvom územného plánu a riešenie dopravnej obslužnosti území.

„Strategické ciele sú zjednodušenie systému parkovania tak, aby obyvatelia mesta neboli diskriminovaní. Ďalšími sú kultúra v meste, bytová výstavba a výstavba futbalového štadióna, ktorý už dnes mal byť postavený. Hneď po voľbách zvolám rokovanie za účasti mesta, futbalových fanúšikov a futbalového klubu, aby sme štadión postavili. Keď bude treba, postavíme ho aj za financií mesta a futbalového zväzu,“ zdôraznil kandidát.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM