Filip Chudý Rôzne

Covidový PARADOX: Najviac očkovaný okres je červený, najmenej očkovaný je zelený

Niektorí hovoria, že čím vyššia zaočkovanosť, tým budú lepšie čísla a následne menšie opatrenia. V Trenčianskom kraji však nastala paradoxná situácia.

Ilustračný obrázok k článku Covidový PARADOX: Najviac očkovaný okres je červený, najmenej očkovaný je zelený
4
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Od pondelka 13. septembra sa okresy podľa COVID automatu opäť prefarbia. Týka sa to aj Trenčianskeho kraja. Ten bol minulý týždeň ešte celý zelený, počas tohto týždňa je oranžová približne jeho polovica (okresy Bánovce nad Bebravou, Ilava, Nové Mesto nad Váhom a Trenčín) a od budúceho týždňa bude ešte „farebnejší“.

Najlepší a najhorší

K zelenej a oranžovej totiž pribudne červená. V I. stupni ohrozenia bude v našom kraji jedine okres Trenčín. Sedmička okresov (Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza) bude oranžová a jedine okres Púchov bude zelený.

Paradoxne to vyznieva z pohľadu zaočkovanosti. Veď v Púchovskom okrese sa v rámci kraja dalo očkovať najmenej ľudí a v Trenčianskom okrese pre zmenu najviac.

Viac správ zo Slovenska

Zaočkovanosť

Podľa aktuálnych čísiel zaočkovanosti k 9. septembru, ktoré zverejnila na svojom webe Únia miest Slovenska, dostalo v okrese Trenčín druhú dávku vakcíny 45,21 % ľudí. V okrese Púchov je to 36,34 %, čo je prvé a posledné miesto v rámci kraja. Prvú dávku má v sebe v Trenčíne a okolí 47,26 %, čo je opäť prvé miesto. V Púchove a okolí je to 38,63 %, tu má menej len okres Partizánske – 38,48 %.

Priemerná zaočkovanosť prvou dávkou v Trenčianskom kraji je 41,64 % a druhou 39,59 %. Nad krajským priemerom sú len okresy Trenčín, Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Zvyšných šesť okresov má čísla nižšie než krajský priemer, pričom najbližšie k priemeru je okres Bánovce nad Bebravou.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM