han Hokej

Chára si nasadil rúško a vyrazil do ulíc! Znovu raz ukázal, že má veľké srdce, FOTO

Ani pandémia ho neodradila. Ako sa hovorí, tradícia musí byť! Tým sa v americkom meste Boston riadil aj slovenský hokejista Zdeno Chára, ktorý prispel k dobrej veci.

Ilustračný obrázok k článku Chára si nasadil rúško a vyrazil do ulíc! Znovu raz ukázal, že má veľké srdce, FOTO
4
Galéria

Najvyšší hokejista sveta je stále bez zmluvy, no v Bostone kde strávil posledných trinásť sezón, pomohol milým skutkom ku charite.

Tradícia zostala zachovaná

O kapitánovi Bruins a slovenskej reprezentácii sa vie, že má veľké srdce a keď môže, vždy podporí dobročinnú akciu. Jednou takou je aj roznášanie koláčov do charít v Bostone. Odkedy je v tomto tíme, podporil charitu nespočetne veľakrát. Teraz sa 43-ročný obranca zúčastnil tohto rozvozu, počas ktorého sa mu podarilo zaniesť okolo dvesto koláčov.

Túto tradíciu zaviedol bývalý Chárov spoluhráč z Bostonu Dennis Wideman, ešte v roku 2009, no a rodák z Nemšovej už bol takto pomôcť po tretí raz za sebou.

Slová Zdena

Po rozvážke sa veterán klzísk NHL takto na margo pomoci vyjadril: „Každý jeden z nás si prechádzame ťažkým obdobím, preto je práve takýto čas k tomu, aby sme ľuďom, ktorí to potrebujú pomohli.“ Chárovi nerobilo žiadny problém ani to, že počas celej akcie musel mať na tvári ruško.

Túto tradíciu pred Dňom vďakyvzdania začal ešte Dennis Wideman v roku 2009. Chára rozdával koláče v posledných troch rokoch.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM