Kultúra Video

Čerti na Trenčianskom hrade: Pekelná atmosféra na FOTKÁCH, VIDEO

Cieľom prehliadky bolo podľa riaditeľa hradu prezentovať návštevníkom zvyky a tradície z alpských krajín. Pozrite, ako to tam vyzeralo.

Ilustračný obrázok k článku Čerti na Trenčianskom hrade: Pekelná atmosféra na FOTKÁCH, VIDEO
12
Galéria
Zdroj: TASR

Viac ako tisícka ľudí zavítala cez víkend podvečer na Trenčiansky hrad, aby sa prešla jeho priestormi. Zákutia dominanty Trenčína spoznávali návštevníci netradične, spolu s pekelnými tvormi zo skupiny Krampus.

„Dnešná prehliadka bola iná v tom, že nešlo o vymyslené príbehy alebo postavy, ale skôr o prezentáciu zvykov z alpských krajín. My máme Mikuláša, ale oni majú nielen Mikuláša, ale aj čerta, takzvaného Krampusa, ktorý trestá zlé deti. Radi by sme túto ich tradíciu priblížili aj na Slovensku,“ načrtol riaditeľ Trenčianskeho múzea Peter Martinisko.

Na návštevníkov podľa neho čakalo v areáli hradu osem stanovíšť vrátane podzemia delovej bašty, hladomorne či Jeremiášovej bašty, teda objektov, ktoré nie sú bežne prístupné počas roka.

Zdroj: Dnes24.sk

„Tam na nich čakali naši kamaráti krampusáci, tí im ukázali kostýmy a zvyky, ktoré sprevádzajú pochody čertov,“ doplnil s tým, že prehliadka hradu s Krampusom bola aj strašidelná, výkriky bolo totiž počuť nielen od detí, ale i dospelých.

Záujem ľudí o netradičnú prehliadku hradnými priestormi s čertmi podľa riaditeľa prekonal všetky očakávania zamestnancov múzea, len v priebehu prvých niekoľkých desiatok minút na hrad zavítalo 500 až 600 ľudí.

Pozrite si aj fotogalériu prehliadky čertov na Trenčianskom hrade

V OBRAZOCH: Prehliadka čertov na Trenčianskom hrade
12
Galéria
Zdroj: TASR

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM