Rôzne

Bordovú farbu okresu si nevedia vysvetliť: Primátor tvrdí, že budú výnimoční

Jedným z dvoch okresov podľa COVID automatu v bordovej farbe je Myjavský. Čo mu má priťažovať?

Ilustračný obrázok k článku Bordovú farbu okresu si nevedia vysvetliť: Primátor tvrdí, že budú výnimoční
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Okres Myjava spolu s okresom Považská Bystrica sú v tomto týždni podľa COVID automatu jedinými okresmi v bordovej farbe. Ako uviedol hovorca mesta Marek Hrin, pre obyvateľov mesta a regiónu sa tak nič nemení.

Testovanie

„Ideme v režime, ktorý poznáme z uplynulého obdobia, a musíme dbať na sprísnené opatrenia, ktoré platili aj doteraz. Žiadne nové veci neplánujeme, keďže všetko je dané vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva SR, prípadne z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne," uviedol Hrin.

Platnosť potvrdení s negatívnym výsledkom testu je v okrese stále maximálne sedem dní.

„Testovanie bude pokračovať v piatok 14. mája, ako to poznáme z predošlého obdobia. Odberné miesto na štadióne bude k dispozícii od 10.00 do 20.00 hod. a popoludní od 15.00 hod. k nemu pribudnú aj odberné miesta v kultúrnom dome, na strednej priemyselnej škole a v centre voľného času. Tie budú fungovať do 20.00 hod. s výnimkou prestávok pre personál,“ doplnil hovorca mesta.

Viac správ zo Slovenska

Dôvody

V meste Myjava si príčinu vyššieho výskytu oproti ostatným regiónom nevedia vysvetliť. „Nevie mi to vysvetliť ani RÚVZ v Trenčíne. Rozprával som sa o tom aj s ľuďmi, ktorí spracovávajú COVID automat. Tvrdia, že nám priťažuje fakt, že sme okres s najväčším progresom starnutia. Svoje zohráva aj to, že v meste máme krajskú nemocnicu. U nás sa nič nemení, v podstate sa tu tri mesiace udržiavame na rovnakej úrovni,“ povedal primátor mesta Pavel Halabrín.

S testovaním budú podľa jeho slov pokračovať každý pondelok a piatok, pokiaľ budú ľudia potrebovať certifikát. „Som presvedčený, že budúci týždeň už bude Myjava posledným bordovým okresom na Slovensku a budeme aspoň takto výnimoční,“ doplnil primátor.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM