Iné športy

Bánovce a okolie sa majú na čo tešiť: Peter Sagan tu bude bojovať o olympiádu

Prídu aj svetov hviezdy. Bánovce nad Bebravou a okolité obce budú hostiť republikové majstrovstvá v cyklistike.

Ilustračný obrázok k článku Bánovce a okolie sa majú na čo tešiť: Peter Sagan tu bude bojovať o olympiádu
Zdroj: TASR/AP

Spoločné majstrovstvá SR a Českej republiky v cestnej cyklistike budú tento rok hostiť Bánovce nad Bebravou a okolité obce. Na športovom podujatí, ktoré sa bude konať od 17. do 20. júna, sa predstavia i cyklistické esá európskych tímov. Informovala o tom Zuzana Janáčová z občianskeho združenia (OZ) xRoad Bánovce nad Bebravou, ktoré je organizátorom majstrovstiev.

Svetové hviezdy

„Ide o preteky usporadúvané každoročne pod hlavičkou Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorá stojí za tzv. world tour pretekmi ako Tour de France, Giro d'Italia a podobne. Do Bánoviec nad Bebravou tak prídu pretekať jazdci svetového formátu ako Peter a Juraj Saganovci, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar a ďalší špičkoví cyklisti svetových profesionálnych tímov," uviedla Janáčová.

Spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike budú podľa nej zároveň nominačným pretekom na olympijské hry 2021 pre slovenskú aj českú stranu. „V Bánovciach nad Bebravou sa tak môžeme tešiť na športový zážitok roka a vychutnať si naživo športové momenty, aké zvykneme sledovať len v televízii," skonštatovala.

Športové správy

Tisíce divákov

Štart a cieľ pretekov naplánovali organizátori priamo na najväčšom bánovskom mestskom sídlisku Dubnička. „Skúsenosti z minulých ročníkov ukazujú, že na takéto podujatie chodí veľké množstvo ľudí, a preto aj tento rok v prípade uvoľnenia protipandemických opatrení očakávame návštevnosť 15 000 až 20 000 divákov z Čiech a Slovenska," dodala Janáčová.

Organizátorom šampionátu je OZ xRoad Bánovce nad Bebravou s podporou mesta Bánovce nad Bebravou, Trenčianskeho samosprávneho kraja a Slovenského zväzu cyklistiky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM