Rôzne Správy Samospráva

Autovraky v uliciach Trenčína: Radnica s riešením, kedy hrozí zošrotovanie?

Trenčianska radnica zobrala situáciu okolo autovrakov v meste do vlastných rúk. V určitej situácii hrozí dokonca zošrotovanie

Ilustračný obrázok k článku Autovraky v uliciach Trenčína: Radnica s riešením, kedy hrozí zošrotovanie?
Zdroj: Mestská polícia Zvolen

Trenčianska samospráva začala riešiť problém autovrakov na svojom území. Ak ich majitelia nezareagujú na výzvu mesta, odtiahnu ich na určené parkovisko, ak sa majiteľ neozve ani potom, zošrotujú ich.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, pracovníci útvaru mobility mestského úradu skontrolovali ulice a vyzvali majiteľov zatiaľ 11 vozidiel, ktoré svojím vzhľadom možno považovať za vraky.

Ich vlastníci majú 60 dní na to, aby sa o svoje vozidlá postarali. Ak tak neurobia, mesto dá vraky odtiahnuť na určené parkovisko. Ak sa ani po ďalších 30 dňoch majitelia neprihlásia, na základe súhlasu okresného úradu bude vozidlo zošrotované.

„Nemajú evidenčné číslo ani platnú technickú a emisnú kontrolu, dlhodobo zaberajú parkovacie miesto alebo iný priestor, ohrozujú alebo poškodzujú životné prostredie, narušujú estetický vzhľad prostredia, viac-menej sú nepojazdné,“ uviedla trenčianska hovorkyňa.

Na výzvu podľa nej zatiaľ zareagovali majitelia dvoch vozidiel. Štyri vraky, ku ktorým sa v lehote nikto neprihlásil, dalo mesto už odtiahnuť. Pre ostatných majiteľov ešte plynie 60-dňová lehota.

„Iný postup zvolí mesto, ak dlhodobo odstavené vozidlo už preukázateľne poškodzuje životné prostredie. V tom prípade bude takéto vozidlo bezodkladne odtiahnuté. Odťahovú službu pre mesto zabezpečuje na základe zmluvy spoločnosť z Dubnice nad Váhom," doplnila Ságová.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM