Rôzne

Atraktívna novinka pre turistov: Obohatila aj Trenčiansky hrad či Skalku

Desať historických pamiatok v Trenčianskom kraji predstavia turistom aj pomocou audionahrávok. Ide o tieto miesta.

Ilustračný obrázok k článku Atraktívna novinka pre turistov: Obohatila aj Trenčiansky hrad či Skalku
Zdroj: Dnes24.sk

Informácie o desiatich turistických atraktivitách v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) priblížia návštevníkom audionahrávky. Umožní to tabuľka obsahujúca QR kód s nahrávkou, ktorá je umiestnená vždy na viditeľnom mieste v areáli historickej pamiatky.

Ako informovala výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región Eva Frývaldská, návštevníci sa vďaka tabuľkám s QR kódom dozvedia viac faktov a zaujímavostí o dominantách v okolí. Informácie o pamiatke už vďaka tejto novinke z dielne KOCR Trenčín región získavajú návštevníci hradu Lednica, Trenčianskeho hradu, hradov Beckov a Čachtice a na pútnickom mieste Skalka nad Váhom.

„Zámerom osadenia tabuliek je ponúknuť turistom stručnú históriu hradov a pamiatok na audionahrávke. Názov tabule s QR kódom je Započúvaj sa do histórie, aby návštevníkom hneď pri vstupe padla do oka a aby vedeli, že po načítaní kódu sa môžu započúvať do bohatej histórie dominánt v našom kraji,“ uviedla Frývaldská.

Ako dodala, prostredníctvom nahrávky budú mať turisti možnosť dozvedieť sa informácie o historickej pamiatke 24 hodín denne počas celého týždňa. Slovenská verzia bude pre zahraničných návštevníkov doplnená aj o anglické či nemecké znenie. Záujem o audionáhravky zo strany verejnosti overia vďaka špeciálnemu technickému nastaveniu štatistiky týkajúce sa počtu stiahnutia QR kódu do mobilných zariadení.

Tabuľky s QR kódom mali do konca tohto týždňa osadiť aj na Bojnickom zámku, Mohyle M. R. Štefánika, vo Hvezdárni v Partizánskom a na hradoch v Uhrovci a v Považskej Bystrici.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

FOTO: Púť zo Skalky nad Váhom v Trenčianskom okrese do Velehradu
10
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM