Futbal Video

AS Trenčín už nechce meniť trénerov: Prišla posila z Arsenalu Londýn, VIDEO

Mladému brankárovi Kukučkovi má vytvoriť konkurenciu Iliev, ktorý bol hráčom anglického veľkoklubu a dlhšie hosťoval v Seredi.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalový klub AS Trenčín by chcel vo fortunaligovej jari 2021/2022 profitovať so spolupráce trénera Juraja Ančica s technickým poradcom Ivanom Galádom. Trenčania skončili po jeseni v tabuľke na deviatom mieste a za hornou šestkou zaostávajú tri kolá pred koncom základnej časti o štyri body.

Viera v spoluprácu

Štyridsaťročný Ančic je bývalým hráčom klubu a Trenčanom telom aj srdcom. Po hráčskej kariére, ktorú predčasne ukončil pre zranenia, začal pracovať ako tréner pri mládeži. Postupne sa prepracoval do áčka a už trikrát zaskočil na pozícii hlavného trénera po koncoch Norberta Hrnčára, Stijna Vrevena a naposledy na jeseň po výpovedi Petra Hlinku. Vedenie AS mu ponúklo zmluvu do konca sezóny, vo funkcii mu bude z pozície poradcu vypomáhať Ivan Galád.

„Veríme nášmu projektu vzájomnej spolupráce trénera Ančica s pánom Galádom a verím, že nebude len polročná, ale bude dlhodobejšia," povedal na stredajšom mediálnom dni pred jarnou časťou ligy generálny manažér Róbert Rybníček.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V deviatom tíme tabuľky po zime nepokračujú Martin Šulek, ktorý nepredĺžil zmluvu, ani Tomáš Fryšták, český brankár odišiel do materského 1. FC Slovácko. Konkurenciu medzi brankármi prišiel zvýšiť Dejan Iliev. Dvadsaťšesťročný rodák zo Severného Macedónska podpísal s klubom kontrakt na jeden a pol roka.

Správy z Trenčína a okolia

Názor trénera

„Prípravu sme absolvovali dobrú, ako sme si ju naplánovali. Odohrali sme dobré zápasy, ale dostali sme aj za ucho v poslednom zápase. Je to memento. Máme na čom stavať a budeme pripravení. Sme v situácii, že potrebujeme zvládať zápasy," povedal kouč AS.

Na margo ambícií dodal: „Nechcem, aby to bolo klišé, ale my sa pripravujeme najmä na prvý jarný zápas. Pohronie je húževnaté, nehrozí, aby sme ho podcenili. Musíme veriť vo vlastné schopnosti. Verím, že budeme úspešní. Musíme sa sústrediť na seba a podať náš výkon, ktorý sme schopní podať. Celú prípravu pracujeme s tým, že každý hráč, ktorý sa ukáže v dobrom svetle má šancu sa dostať do základnej zostavy. To môže platiť aj pred prvým zápasom."

Športové správy

Slová z kabíny

Slovo pred kamerami dostal aj poradca Galád: „Som rád, že môžem priamo na ihrisku pomáhať mladému trénerovi, pánovi Ančicovi. Je to výborný a talentovaný chlapec. Verím, že tu bude dlhé obdobie, že sa nebudú tréneri striedať. Verím, že aj s mojou podporou bude úspešný. Ide o to, aby hráči boli šťastní. Trenčín je veľmi dobrý klub s jasnou víziou. Ja som prišiel pomôcť napĺňať jeho športové ciele a vôbec nie je podstatné, v akej pozícii. Verím, že v športovej oblasti sa dostaneme tam, kde si myslím, že Trenčín má byť."

Za kabínu sa vyjadril stredopoliar 21-ročný Jakub Kadák: „Nálada v kabíne je výborná. Noví hráči zapadli výborne. Jeseň bola z môjho pohľadu výborná, ale v druhej časti sme bohužiaľ nedosahovali výsledky ako tím. Budeme sa to snažiť zmeniť."

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to vyzerá v klube pred štartom jarnej časti.

FOTO: AS Trenčín pred štartom jarnej časti Fortuna ligy
18
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM