Rôzne Samospráva

Ako to bude s kosením v Trenčíne? Poslanci schválili takýto zámer

Do strojového a ručného kosenia investuje Trenčín za štyri roky 2,5 milióna eur. Ako to má prebiehať?

Ilustračný obrázok k článku Ako to bude s kosením v Trenčíne? Poslanci schválili takýto zámer
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Do strojového a ručného kosenia verejnej zelene investuje mesto Trenčín v nasledujúcich štyroch rokoch takmer 2,5 milióna eur. Trenčianske mestské zastupiteľstvo schválilo tento týždeň zámer vyhlásiť verejné obstarávanie na poskytnutie služieb kosenia verejnej zelene a brehov hrádze spolu s odvozom a zneškodnením odpadu.

Ako informoval riaditeľ mestskej rozpočtovej organizácie Mestské hospodárstvo a správa lesov (MHSL) Roman Jaroš, od roku 2016 mesto zabezpečuje kosenie verejnej zelene pomocou zmluvných partnerov. Rámcové dohody so súčasnými dodávateľmi sa končia v apríli 2020, pre obdobie od mája 2020 do roku 2023 chce mesto pokračovať v spôsobe kosenia verejnej zelene prostredníctvom externého dodávateľa.

„Zákazku chceme vyhlásiť tak, že bude rozdelená na šesť samostatných častí v súlade s územným členením mesta. Mesto sa rozdelí na šesť častí, ich kosenie sa bude súťažiť samostatne, avšak v rámci jednej súťaže. Uchádzači teda budú môcť predložiť ponuku na jednu alebo viac častí, prípadne aj na všetky časti zákazky, a to podľa vlastného uváženia. Cena vychádza z predpokladu maximálne šiestich kosení za rok,“ uviedol Jaroš s tým, že MHSL bude naďalej zabezpečovať kosenie centrálnej mestskej časti, materských a základných škôl.

Niektorí poslanci mestského zastupiteľstva mali výhrady, že mesto si nerobí kosenie vo vlastnej réžii, podľa nich by to vyšlo lacnejšie. S ich názorom nesúhlasil primátor Trenčína Richard Rybníček.

„Je to nereálne a ekonomický nezmysel, že by sme si mali kosiť sami. Budeme pokračovať tak, ako to bolo doteraz nastavené, lebo je to efektívne a funguje to. Hovoriť o tom, že by sme mali milióny eur investovať do MHSL, je rovnako ekonomicky nereálne, ako si povedať, že mesto by chcelo zobrať pod seba mestskú hromadnú dopravu a spravovať si vlastný dopravný podnik. Znie to síce pekne, ale ekonomicky je to úplný nezmysel,“ zdôraznil Rybníček.

Takéto rastliny, aké sme mohli vidieť na trenčianskom výstavisku, by bola škoda kosiť.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM