Kultúra Správy

Urobte si plány na týždeň už dnes: Redakčné tipy kam v Trenčíne

Využite voľný čas počas nového týždňa naplno. Máme pár tipov pre Trenčanov, ktorí si chcú užiť zaujímavé podujatie.

Ilustračný obrázok k článku Urobte si plány na týždeň už dnes: Redakčné tipy kam v Trenčíne
Zdroj: TASR

Kinotip: Do boja!

13. 5. o 19:00 hod., ArtKino Metro

Pred dvoma rokmi automobilová spoločnosť Perrin Industries podpísala dohodu so svojimi 1100 zamestnancami – tí pristúpili na citeľné platové obmedzenia výmenou za istotu pracovného miesta po dobu nasledujúcich 5 rokov. Navzdory rekordnému zisku továrne a daným sľubom sa vedenie podniku ale náhle rozhodlo výrobu ukončiť. Zamestnanci, v čele s hovorcom Laurentem Amédéom, však toto rozhodnutie odmietajú prijať a sú pripravené urobiť všetko, čo je v ich silách, aby si práci zachránili.

100 rokov Česka a Slovenska

14. 5. o 16:30 hod., Knižnica

Autorská beseda so spisovateľom Igorom Ďuričom a ilustrátorom Petrom Hricákom, spojená s audiovizuálnou prezentáciou ich knižnej novinky 100 rokov Česka a Slovenska, obsahujúcej 365 najzaujíma­vejších politických, spoločenských, ekonomických, kultúrnych a športových udalostí.

Kinotip: Dobrá smrť

14. 5. o 18:40 hod., Cinemax

Nevyliečiteľne chorá Janette by rada ukončila svoj život dôstojne, preto sa rozhodne pre dobrovoľnú, lekárom asistovanú smrť. Keďže tú vo Veľkej Británii, kde žije, neumožňujú, rozhodne sa odcestovať do Švajčiarska. Cestu musí naplánovať skôr než jej to rýchlo postupujúca choroba znemožní. Syn Simon, ktorý po nej zdedil svalovú dystrofiu, má pre matkino rozhodnutie viac pochopenia než dcéra Bridget. Vlastníme svoj život, alebo on vlastní nás? – to je hlavný motív nového slovenského filmu. Snímka s výrazne sugestívnou kamerou využíva postupy hraného filmu a do skutočného príbehu Janette pútavo vplieta charaktery a životné príbehy jej najbližších.

Common Talks

15. 5. o 17:30 hod., Savanna Café

Príďte si prevetrať vašu angličtinu do príjemného prostredia trenčianskej kaviarne.

Predstavím ťa oteckovi

15. 5. o 19:00 hod., Kino Hviezda

Čo všetko sa môže zomlieť, ak váš nastávajúci túži spoznať vašich rodičov, lenže otecko vlastne nie je vaším oteckom? Zašmodrchaná zápletka plná nečakaných zvratov od najvychytenejšieho súčasného britského dramatika, autora vyše osemdesiatky celosvetovo uvádzaných hier – majstra situačných komédii Sira Alana Ayckbourna, umožňuje naplno zažiariť brilantným výkonom Kamily Magálovej a Jozefa Vajdu.

Kinotip: Leto

16. 5. o 18:00 hod., ArtKino Metro

Leningrad, začiatok osemdesiatych rokov. Neoficiálnou hudobnou scénou hýbu miestni nasledovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho alebo Talking Heads. Patrí k nim aj mladý Viktor. Keď sa stretáva so svojím idolom Mikom a jeho krásnou ženou Natašou, začína leto plné hudby, priateľstva a zakázanej lásky.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Ak voľný čas trávite v kuchyni, malý tip na jedlo pre deti

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM